Wczytujemy stronę
Szybka renowacja czy ochrona na lata?

Szybka renowacja czy ochrona na lata?

Drewno to budulec wykorzystywany szeroko w budownictwie. Cechuje się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale także walorami estetycznymi, które doskonale łączą się z wyglądem pozostałych materiałów. Wykonując z drewna płoty, altany, meble ogrodowe, drzwi, okna, boazerie zewnętrzne, konstrukcje stopów i dachów i wiele innych przedmiotów, trzeba postawić na ich odpowiednie zabezpieczenie. Woda, wilgoć, różnice temperatur, promienie słoneczne - te czynniki są głównie odpowiedzialne za uszkodzenie drewnianych struktur. Deski niszczy też biokorozja. Prawidłowa i regularna impregnacja pozwoli Ci utrzymać drewniany płot w nienagannym stanie. Nie pęknie i nie napęcznieje. Zaimpregnowane drewno jest również odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście trwałość materiału zależy też od rodzaju drewna. Cienkie panele szybciej ulegną zniszczeniu niż solidne deski. Od odpowiedniej impregnacji zależy stan desek. Wykonuj ją regularnie. W przeciwnym wypadku, Twoje drewniane przedmioty po kilku sezonach nadadzą się do całkowitej wymiany. Impregnacja to nic trudnego, szczególnie jeśli dbasz o systematyczność.

W zależności od Twoich potrzeb, oczekiwań i czasu, który możesz poświecić na prace z drewnem możesz skorzystać z różnych produktów: impregnaty, lakierobejce, lakiery czy oleje. Skupiając się tylko na pierwszej grupie na rynku można spotkać dwa rodzaje impregnatów: gruntujące i powłokowe. Uzupełniają się i należy stosować je zawsze w duecie przy obróbce drewna surowego, jeśli chodzi o użytkowanie na zewnątrz.

Podstawą jest zabezpieczenie produktem z pierwszej grupy- Impregnatem Grunt R – to impregnat wnikający w głąb drewna i dający jego pełną ochronę. Dowiedz się więcej o impregnacji surowego drewna i dlaczego jest ono ważne klikając w ten link.

Drugim etapem jest zabezpieczenie impregnatem powłokowym. Do dyspozycji mamy formuły wodne oraz rozpuszczalnikowe, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV, wilgocią i działaniem innych czynników atmosferycznych.

Szybkie odświeżenie i pełna wygoda pracyJeśli zależy Ci na szybkim czasie wykonania pracy to powinieneś zdecydować się na impregnat wodny – Impregnat Express, którego czas schnięcia jest krótki nawet 2h, a tym czasem w impregnatach rozpuszczalnikowych trwa nawet do 16 godzin. Dodatkowo impregnat wodny można nakładać na lekko wilgotne drewno, co usprawnia prace. Ponadto komfort pracy z impregnatem wodnym jest większy i przyjemniejszy. Impregnat Express jest bezzapachowy, z niekapiącą formułą, dzięki czemu bez problemu można malować nim np. zamontowane deski podbitki bez ryzyka pobrudzenia fasady. Ponadto produkt ten nadaje się do malowania natryskowego, jeśli skorzystasz z naszego Wood Sprayera to 10 paneli ogrodzenia pomalujesz zaledwie w pół godziny. 
Należy jednak pamiętać, iż impregnaty wodne zapewniają krótszy czas ochrony. Dlatego jeśli szukasz ochrony na wiele lat to powinieneś wybrać Impregnat Extra Powłokotwórczy. 

 


Metamorfoza w kolorze i długotrwały efekt


Impregnat rozpuszczalnikowy doskonale sprawdzi się w pielęgnacji drewna starego. Praca z nim wymaga ostrożności – wydziela silny zapach, a opary mogą nam zaszkodzić. Dlatego najlepiej impregnować drewno w ogrodzie lub ewentualnie w garażu – koniecznie przy otwartej bramie. Z uwagi na opary oraz łatwopalność produktu na wstępie należy odrzucić metodę natryskową. Najlepiej używać pędzla. Drobne niedogodności rekompensują jednak liczne zalety. Impregnat Extra Powłokotwórczy wnika w strukturę drewna szybciej i głębiej. Opady deszczu nie są w stanie wypłukać produktu. Dodatkowo chroni powłokę przed grzybami i owadami. Formuła Aqua Stop System tworzy specjalną barierę doskonale chroniącą przed działaniem wody. Występuje w wielu kolorach. Ponadto skutecznie chroni powierzchnię także przed działaniem promieniowania UV, które nie tylko może osłabić strukturę drewna, ale także zmniejszyć jego walory estetyczne poprzez blaknięcie koloru. Co więcej, Impregnat Extra Powłokotwórczy nie powoduje korozji w przypadku łączenia drewna elementami metalowymi, na przykład gwoździami i okuciami.Dowiedz się więcej o każdym z naszych impregnatów